cariton
08 آذر 1401 - 15:44

اعتراف دولت آلمان به کمبود مهمات در بخش‌های مختلف ارتش

سخنگوی دولت آلمان از کمبود شدید مهمات در ارتش آلمان خبر داده و تاکید کرد که به دلال امنیتی نمی‌تواند بگوید که این مهمات برای چند روز جنگ کافی خواهد بود.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه "دی ولت" آلمان در مطلبی نوشت: به گفته "استفن هبستریت"، سخنگوی دولت آلمان، کمبود شدید مهمات در ارتش آلمان وجود دارد. وی اعلام کرد که به دلایل امنیتی، او نمی تواند بگوید که این مهمات برای چند روز جنگ کافی خواهد بود.

به این ترتیب دولت فدرال آلمان از کمبود مهمات در تمام بخش های ارتش آلمان خبر داده است. استفن هبستریت، سخنگوی دولت روز دوشنبه به خبرنگاران در برلین گفت: من به طور کلی می گویم: همه جا. این کمبودها وجود دارد. با این حال، به دلایل امنیتی، او نتوانست هیچ اطلاعاتی در مورد این سوال ارائه دهد که ارتش در حال حاضر برای چند روز جنگی مهمات دارد.

وی این ایده را رد کرد که "اجلاس تسلیحاتی" در روز دوشنبه در دفتر صدراعظم آلمان با توجه به وضعیت دشوار تدارکات برگزار شده است. وی گفت: این یک قرار روتین در سطح رسمی با نمایندگان صنایع دفاعی است.

سخنگوی دولت آلمان گفت که یک موضوع کلیدی برنامه های دولت و پارلمان آلمان برای صرف 20 میلیارد یورو برای تهیه مهمات از جمله از صندوق ویژه ارتش آلمان است. وی گفت: این بیشتر یک جلسه اطلاع رسانی بود.

سخنگوی وزارت دفاع فدرال آلمان هم گفت که در بخش کریستین لامبرشت ، وزیر دفاع آلمان چنین جلساتی با نمایندگان صنعت روتین است و آخرین بار در ماه اکتبر انجام شد. به گفته وی، در سال های اخیر هزینه های تهیه مهمات از بودجه عادی افزایش یافته است و از 296 میلیون در سال 2015 به 1.1 میلیارد یورو در سال آینده افزایش یافته است.

نشریه دی سایت اخیرا در گزارشی نوشت: ارتش آلمان از جمله از کمبود مهمات رنج می‌برد، زیرا سال‌ها سفارش بسیار کمی در این زمینه داده شده است. این صنعت آلمان به دلیل اقدامات ریاضتی ظرفیت خود را کاهش داده یا تولید را متوقف کرده بود. در این شرایط تقاضای قوی تری از سوی صفوف متحدان هم وجود دارد.

اتحادیه احزاب متحد مسیحی چندی پیش می خواست بداند سهام و میزان ذخایر تسلیحات چگونه است و در 13 اکتبر از پارلمان یک سوال کوچک در مورد آن پرسید. سوالات کوچک باید توسط دولت فدرال آلمان پاسخ داده شود. اما در این مورد فقط دولت اعلام کرد که این مسئله ای مربوط به امنیت آلمان است و از پاسخ دادن به این پرسش خودداری کرد.

صحبت های کریستین لامبرشت، وزیر دفاع آلمان در ماه‌های اخیر هم حاکی از وخیم بودن شرایط ارتش است. کریستین لامبرشت در ماه ژوئن در پارلمان آلمان گفت: برای دهه ها، نیروهای ما به طور جنایتکارانه مورد غفلت قرار گرفته و تحلیل رفته‌اند و این حالا اثر خود را بر جای گذاشته است. تجهیزات به مرزهای ظرفیت خود رسیده‌اند و حتی اغلب در این حد هم نیست. این مقام آلمانی گفت: ما همین الان شاهد آن هستیم، که یک جنگ وحشیانه در وسط اروپا در حال وقوع است. دولت فدرال میلیون‌ها گلوله مهمات، هزاران مین ضد تانک، نارنجک‌های راکتی و موشک‌های ضد هوایی را به شرکای خود در کی یف تحویل داده است که این مشکل را بدتر می‌کند.

«اوا هوگل»، کمیسر نیروهای مسلح ارتش آلمان هم اخیرا هشدار داد که ارتش این کشور با کمبود شدید مهمات مواجه است. او همچنین به نبود برخی تجهیزات اولیه شخصی مورد نیاز ارتش و سربازان انتقاد کرد.

در ماه اکتبر، نشریه «بیزینس اینسایدر» به نقل از منابع صنایع دفاعی و پارلمانی آلمان گزارش داد که ارتش آلمان فقط برای یک یا دو روز جنگ مهمات در اختیار دارد.

آلفونس مایس، بازرس ارتش آلمان هم در تابستان وضعیت مهمات را به عنوان یک چالش اساسی توصیف کرد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 888580